این دانشگاه در شهر حیدر آباد مرکز ایالت آندراپرداش هندوستان واقع شده است. دانشگاه عثمانیه در سال 1918 بنیان گذاری شده و تا کنون سهم بسزایی در شکل گیری تاریخ و فرهنگ حیدرآباد داشته است. این دانشگاه از برترین دانشگاههای هندوستان می باشد تا جائیکه سازمان NAAC که وظیفه رتبه بندی دانشگاهها را بر عهده دارد، رتبه A را به این دانشگاه اختصاص داده است. در طول سالهای گذشته دانشگاه دارای نقاط عطفی در ارتقا سطح تحصیلات عالیه دانشگاهی داشته است و امروزه نیز این دانشگاه با داشتن سطح بالای آموزشی، اساتید مجرب، پرسنل زحمتکش، سایت دانشگاههی مجهز، آزمایشگاههای پیشرفته و همچنین فضای آموزشی بسیار مناسب همچنان مصمم در پیشبرد اهداف متعالی خود می باشد.

این دانشگاه با گذشت سالیان طولانی از زمان تاسیس، همچنان دانشگاهی مدرن برای رویارویی با چالشهای قرن 21 می باشد. وجود رشته های مختلف در 52 دپارتمان از قبیل هنر، علوم اجتماعی، علوم تجاری، مدیریت، حقوق، مهندسی، تکنولوژی، آموزشی، زبان و ادبیات و فنآوری اطلاعات ، این دانشگاه را در پرورش نیروهای خبره و کارآمد برای تحویل به اجتماع و بازار کار یاری نموده اند.

از آنجاییکه این دانشگاه در سالیان دور همواره با استقبال زیاد دانشجویان خارجی همراه بوده است مسئولان دانشگاه با درک اهمیت خدمات رسانی به آنان، اقدام به تاسیس "دفتر ارتباطات خارجی دانشگاه" نموده اند. این دفتر که در محل اصلی دانشگاه و زیر نظر دایرکتور آن اداره می شود وظیفه جذب و ساماندهی دانشجویان خارجی را بر عهده دارد از این رو همواره تلاش داشته اند تا با هماهنگی های لازم متقاضیان را در رسیدن به اهدافشان کمک نمایند.

در ابتدای هر دوره این دفتر دوره هایی را تحت عنوان Orientation Program برگزار می نماید که در این دوره ها اطلاعات کامل مربوط به دانشگاه، دپارتمان ها ، کادر آموزشی، استاتید، دروس ، نحوه برگزاری کلاسها و غیره به دانشجویان داده می شود تا دانشجو بدون هیچ دغدغه ای تحصیل خود را آغاز نماید.

تمام دانشجویان خارجی تحت بیمه می باشند و خدمات درمانی آنها با هزینه بیمه می باشد.

در صورت تمایل دانشجو می تواند در خوابگاه اقامت گزیند تا با استفاده از محیط امن و آرام این خوابگاهها بتواند فرصت مطالعه بیشتری داشته باشد.

رشته های دانشگاه عثمانیه

  نظرات()