شورای عالی امور ایرانیان خارج از كشور اعلام كرد: مشمولان ایرانی مقیم خارج از كشور كه قبل از پایان اسفند 1382 از كشور خارج شده و حداقل 2 سال اقامت و سكونت پس از 13 سالگی در خارج داشته‌اند برای ورود به ایران هیچ مشكلی ندارند.

ه گزارش «جام‌جم» و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای عالی امور ایرانیان خارج از كشور، این افراد می‌توانند تا پایان سال 1390، سالی یك بار به ایران سفر كنند و حداكثر نیز 3 ماه در كشور اقامت داشته باشند.

این گروه از مشمولان در عین حال می‌توانند با پرداخت 5 میلیون تومان كارت معافیت نیز دریافت كنند. آن دسته از مشمولانی هم كه تا پایان شهریور 1385 از كشور خارج شده و مشغول تحصیل در مراكز آموزش عالی مورد تایید وزارت علوم یا بهداشت و درمان هستند نیز می‌توانند تا پایان زمان تحصیلات، سالانه 2 بار و حداكثر 3 ماه داخل كشور تردد داشته باشند.

مشمولانی كه شرایط معافیت با پرداخت وجه را دارند و مایل به استفاده از این تسهیلات هستند نیز می‌توانند به نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در كشور محل اقامتشان مراجعه و مدارك خود را تكمیل و پس از تایید وزارت امور خارجه، به سازمان وظیفه عمومی ارسال كنند تا كارت معافیت‌ آنها صادر شود؛ به این ترتیب دیگر هیچ محدودیتی برای تردد به كشور نخواهند داشت. مشمولانی هم كه شرایط استفاده از این نوع معافیت را نداشته یا تمایلی به استفاده از این تسهیلات ندارند نیز می‌توانند با درج مهر در گذرنامه، هر سال یك مرتبه و حداكثر برای 3 ماه در كشور تردد كنند.

این شورا اعلام كرد: ایرانیان مقیم خارج از كشور برای طرح و پیگیری سوالات مربوط می‌توانند از طریق سایت‌های http://www.police.ir یا http://www.iranianshouse.ir بخش سازمان وظیفه عمومی، موضوعات موردنظر را پیگیری و اطلاعات لازم را به صورت مستقیم به دست آورند.

  نظرات()