حتما شنیدید که قیمت ماشین توی هند خیلی پایینه و با 1.5 تا 2 میلیون می تونید یه ماشین خوب بخرید. و حتما نیومده تصمیم خرید یه ماشین را دارید. بسیار خوب!
تصمیم خوبی گرفتید، اما فراموش نکنید که داشتن گواهینامه رانندگی در همه جای دنیا ضروریه و نداشتن اون یعنی کلی دردسر و بحث و دعوا با پلیس!!!
شما از کدوم دسته اید؟ گواهینامه ایران را دارید و یا هنوز اونو هم نگرفتید؟؟؟
نگران نباشید واسه هر دو دسته راه حل های راحتی هست.
اول آنهایی که اصلا گواهینامه ندارند:
شما می تونید هم در ایران و هم در هند گواهینامه بگیرید، شرایط گواهنامه گرفتن ایران را که می دونید و اگه موفق بشید اونجا گواهینامه را بگیرید میشید جز دسته دوم.
اما اگه بخواهید توی هند گواهینامه بگیرید.
بعد از اینکه آمدید اینجا و همه کارای مربوط به دانشگاه و ثبت پلیس را انجام دادید می تونید واسه اینکار اقدام کنید.
اول میرید موسسات مربوطه ثبت نام می کنید و چند روز بعد در یه آزمون مربوط به قوانین رانندگی به زبان انگلیسی امتحان میدین. از اونجا یه نامه میگیرین و حدود یه ماه بعد در آزمون عملی شرکت می کنید و با صرف هزینه ای در حدود 60 تومن می تونید یه گواهینامه بین المللی با 25 سال اعتبار دریافت کنید. این گواهینامه را اکثر کشورهای دنیا قبول دارن.

اما دوستانی که گواهینامه ایران را دارن:
گواهینامه شما می بایست به زبان انگلیسی ترجمه بشه تا بتونید به پلیس ارایه بدین. واسه ترجمه دو راه دارین یا اینکار رو تو ایران انجام بدین یا در دفتر کنسولگری ایران در یکی از شهرهای هند.
اگه بخواین ایران کار رو در ایران انجام بدین اصل گواهینامه و عکس و پاسپورتتون را ببرید سازمان حمل و نقل و با حدود 20 تا 30هزار تومان یه گواهینامه بین المللی یه ساله میدن که باید سر سال شخصا واسه تمدید مراجعه کنید.
اما اگه اینجا ببرید دفتر کنسولگری ایران، واسه تون ترجمه می کنن و یه برگه میدن به شما که واسه پلیس اعتبار گواهینامه بین المللی را داره.

یه نکته کوچولو دیگه، اینکه رانندگی در هند برعکس ایران از سمت راسته، یعنی فرمون سمت راست ماشینه.

  نظرات()