طبق قانونی که همه کشور های دنبال می کنند هر خارجی به محض ورود اگر چنانچه قصد داره بیش از یک ماه در آن کشور اقامت داشته باشد می بایست خود را به اداره اتباع خارجی پلیس شهری که می خواهد اقامت داشته باشد، معرفی کند و نسبت به دریافت "مجوز اقامت" Residency Permit اقدام کند.

دانشجویانی هم که برای ادامه تحصیل به هندوستان می آیند از این قاعده مستثنی نیستین و می بایست ظرف مدت 14 روز از ورود اقدام کنین.

حالا هر کس به هر دلیلی نتواند در این مدت اقدام کند مجبور است معادل مبلق 30 دلار آمریکا را به روپیه هندوستان به حساب پلیس واریز کنید - قابل ذکر است کسانی که تغییر رشته و یا دانشگاه می دهند باید 75 دلار واریز نمایند.

اینجا برعکس ایران اینجوری نیست که جرایم پلیس و یا هر جریمه اداری دیگه را با مراجعه به بانک به حساب آنها پرداخت کرد بلکه بیشتر پرداخت ها در قالب Demand Draft به صورت مخفف DD انجام می شود.

بدین صورت که شما به یه بانک National  مثل State Bank of India مراجعه می کنی و اعلام می کنی که من یه DD به این مبلغ برای اداره پلیس می خوام. که اونا هم معمولا بالای DD می نویسن Hyderabad Police Commissioner.

هدف اصلی من از نوشتن این پست اینه که بگم اگه به بانکی مراجعه کردین و این جمله را بالای DD براتون نوشت پلیس ازتون قبول نمی کنه و مجبورین راه طولانی از دفتر پلیس تا بانک را طی کنین و بگین براتون عوض بکنه.

پس اولا آرزو می کنم که هرگز مجبور نشین جریمه پرداخت کنین ولی اگر به هر دلیلی مجبور به انجام این کار شدین، حتما تاکید کنید که بانک جمله زیر را براتون روی DD بنویسه:

Open Demand Draft in Favor of "DDO SIB, Hyderabad

شاد باشید

  نظرات()